10.10.2016

ANDY MURRAY V HEAD FINÁLE NADÁLE BOJUJE O PRVENSTVÍ V ŽEBŘÍČKU ATP, PŘIPSAL SI NA KONTO 40. TROFEJ

Image
HEAD hráč Andy Murray pokračuje v závodě o body do žebříčku ATP, kdy svádí bitvu se světovým hráčem číslo jedna Novakem Djokovičem, v čistě HEAD finále porazil Grigora Dimitrova 6-4 a 7-6 (2), vyhrál turnaj China Open v Pekingu a připsal si na účet čtyřicátou trofej.

Murray

10. říjen 2016

HEAD hráč Andy Murray pokračuje v závodě o body do žebříčku ATP, kdy svádí bitvu se světovým hráčem číslo jedna Novakem Djokovičem, v čistě HEAD finále porazil Grigora Dimitrova 6-4 a 7-6 (2), vyhrál turnaj China Open v Pekingu a připsal si na účet čtyřicátou trofej. Bylo to poprvé od roku 2011, kdy HEAD dvojnásobný vítěz Wimbledonu vyhrál alespoň pět trofejí v jedné sezóně, stal se teprve šestnáctým hráčem, kterému se to povedlo. Murray, který doporučuje raketu HEAD Graphene XT Radical, ukončil víkend šedesátým vyhraným zápasem a získal čtyřicátou trofej v kariéře.

Skot se tak přiblížil světové jedničce Novaku Djokovičovi, který na konci této sezóny v posledním měsíci v roce, svede bitvu s raketovým rebelem. Za vítězství na turnaji China Open si Murray připíše 500 bodů a přiblíží se tak ke světové jedničce o 1 555 bodů. Pokusí se získat nějaké body i na turnajích v Šanghaji, Vídni a Paříži, před turnajem mistrů, který se uskuteční na konci sezóny.

„Byl to pravděpodobně můj nejlepší zápas v tomto týdnu. Když zohledním podmínky, tak bylo chladno, ale i tak jsem podával rychlostí 160 km/h během druhého podání. Hrál jsem různé varianty úderů, takže jsem soupeři neumožnil útočit a to bylo pravděpodobně to nejlepší, co se mi dnes povedlo.“

První nasazený kontroloval celý průběh večera, ale musel překonat vytrvalého Dimitrova. Vedl 6-4 a 5-4 a podával na vítězství, Murray mohl slavit, protože Dimitrov výsledek nedokázal zvrátit. Přestože druhý set rozhodl tiebreak, Murray se zkoncentroval a proměnil hned první mečbol. Murray si tak vylepšil s Bulharem bilanci na 8-3, kterého letos porazil třikrát.
© 2010 design by KFM