17.10.2016

HEAD HRÁČ ANDY MURRAY ZMENŠIL BODOVÝ ROZDÍL ŽEBŘÍČKU ATP DÍKY DVOJITÉ TROFEJI V ČÍNĚ

Image
Andy Murray stáhnul bodový rozdíl v HEAD závodě co se týče bodování žebříčku ATP pro rok 2016, díky výhře na turnaji Shanghai Masters, který vyhrál potřetí a přiblížil se tak ve zmíněném žebříčku HEAD hráči Novaku Djokovičovi.

Murray

17. říjen 2016

Andy Murray stáhnul bodový rozdíl v HEAD závodě co se týče bodování žebříčku ATP pro rok 2016, díky výhře na turnaji Shanghai Masters, který vyhrál potřetí a přiblížil se tak ve zmíněném žebříčku HEAD hráči Novaku Djokovičovi. Murray, který je v současné době na druhé příčce ATP žebříčku a který hraje s raketou HEAD Graphene XT Radical, ve finále porazil Roberta Bautistu Aguta výsledkem 7-6(1) a 6-1, kdy první set byl těsný a hrál se tiebreak.

Skot si tak z Číny odnáší dvě trofeje, poté co vyhrál i v Pekingu před týdnem a nyní má na kontě 41 trofejí. Navíc se přiblížil v bodování v žebříčku ATP světové jedničce Djokovičovi na pouhých 915 bodů, Djokovič hraje s raketou HEAD Graphene Touch Speed. Djokovič bojoval v Šanghaji, kdy v semifinále podlehl Bautistovi výsledkem dvakrát 6-4.

Murray je ale i přesto klidný, přestože má před sebou možnost dosáhnout nejlepšího kariérního umístění v celosvětovém žebříčku. „Pokusím se letos zůstat silný, jak jen to půjde,“ řekl. „A příští rok, pokud tam bude ta možnost, tak se chci pokusit ji získat.“

Murryho vítězství je desátý vyhraný zápas v řadě a zvýšil počet vyhraných turnajů na jedenačtyřicet. Tento devětadvacetiletý hráč vyhrál své desáté finále pro rok 2016 a nyní má na kontě šest letošních trofejí. Vítězství z Šanghaje je jeho 20. kariérní vítězství na Masters 1000: prozatím vyhrál 13 trofejí v elitní sérii a vylepšil si kariérní bilanci na 41-21. Murray vyhrál tento turnaj bez ztráty setu a připojil se k Djokovičovi, kdy se jim podařilo vyhrát tento turnaj třikrát.

Djokovič, HEAD eso ze Srbska, který má čtyři trofeje z Šanghaje, hrál posedmé semifinále v této sezóně a získal sedm ATP trofejí. Uvidíte ho na nadcházejícím turnaji Paris Bercy Masters, pouze jeden týden před World Tour Finals v Londýně, kde se utká osm nejlepších tenistů této sezóny.

Turnaj v Šanghaji byl prvním turnajem pro Djokovičem od finále na US Open. HEAD hvězda si je vědoma faktu, že je jeho pozice světové jedničky ohrožena, že se tomu děje v posledních několika sezónách a že může o první příčku přijít. „Muselo to přijít dřív nebo později. Vím, že nedokážu hrát na nejvyšší úrovni několik let, ale je to skvělá zkušenost a věřím, že dokážu hrát dobře i v následujících měsících. Vždy jsem za posledních pár let hrál dobře, budu se snažit se i nadále zlepšovat.“

Na WTA turnaji v Tianjinu v Číně, HEAD hráčka druhá nasazená Svetlana Kuznetsova prohrála v semifinálovém zápase, který byl odložen kvůli dešti, s Alison Riske výsledkem 4-6, 7-5 a 4-6. Ruska, která doporučuje raketu HEAD Graphene XT Extreme, i nadále zůstává ve hře a tento týden má divokou kartu na turnaji v Moskvě a bude doufat, že se jí podaří kvalifikovat na finále v Singapuru.

V Linzi, HEAD hráčka Johanna Larsson ze Švédska, která propaguje tenisové boty HEAD Nitro, získala trofej ve čtyřhře, kde společně bojovala s Kiki Bertens a porazily pár Anna-Lena Grönefeld a Kvetu Peschke výsledkem 4-6, 6-2 a 10-7. Christina McHale také hraje v botách HEAD Nitro Pro, se svoji spoluhráčkou Shuai Peng porazily na turnaji Tianjin Open pár Magda Linette a Yifan Xu výsledkem 7-6 (8) a 6-0.