4.3.2012

HEAD rebelové Jansrud a Svindal na domácí půdě v Norsku

Jansrud a Svindal – úspěšní HEAD vikingovéKjetil

Jansrud a Svindal – úspěšní HEAD vikingové

Kjetil Jansrud říká, že svahy Olympiabakken zná jak vlastní boty. Bydlí pouhých čtyřicet kilometrů na sever. Dvakrát byl na stupních vítězů a měl nejrychlejší tréninkové jízdy, proto HEAD rebel Jansrud nechtěl opustit domácí půdu bez vítězství. Jansrud zahájil závod velkolepě s obrovským rozdílem 1,42 vteřin. Bylo zřejmé, že to nebude závod, který rozhodnou drobné chyby!!

Uběhlo již patnáct let od doby, kdy v Norsku vyhrál závod místní lyžař a proto se od HEAD rebela hodně očekávalo. Jansrud byl ve formě a vedl o tři setiny, každý den byl na stupních vítězů.

Když se zdálo, že Svindal má na to porazit svého mladšího krajana, udělal drobnou chybu a tím Jansrudovi poskytl šanci. Svindal doufal, že si v boji o glóbus ze Super G připíše další body, musel však čekat, jak dopadne Didier Cuche. Cuche na začátku tratě ztratil hodně času a už se mu nepovedlo rozdíl stáhnout. Cuche se nakonec umístil na šestém místě a podruhé za poslední dva dny si citelně zvětšuje deficit o zisk glóbu jak ze sjezdu tak ze Super G.

Beat Feuz se umístil na třetí příčce a připsal si tak cenné body do celkového bodování a tím pádem je stále ve hře o celkového vítěze, společně s Tedem Ligetym bude příští týden bojovat v Kranjské Hoře jak v obřím slalomu tak ve slalomu.


Výsledky:
1. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
2. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
3. Beat Feuz (SUI)
6. Didier Cuche (SUI) HEAD
10. Hans Olsson (SWE) HEAD
14. Gauthier de Tessieres (FRA) HEAD
15. Matthias Mayer (AUT) HEAD
17. Werner Heel (ITA) HEAD
22. Johan Clarey (FRA) HEAD
30. Bernhard Graf (AUT) HEAD

© 2010 design by KFM