20.6.2016

MURRAY PSAL HISTORII DÍKY PÁTÉMU TITULU V QUEENS – MAYER SE VRÁTIL DO ATP PO DVOULETÉ ODMLCE, KVŮLI ZRANĚNÍ

Image
HEAD hráč Andy Murray se stal prvním hráčem, kterému se podařilo před Wimbledonem vyhrát pět trofejí v Queens Clubu, top nasazený tenista nakonec porazil Miloše Raoniče výsledkem 6-7 (5-7), 6-4 a 6-3.

Murray_Queens

20. červen 2016

HEAD hráč Andy Murray se stal prvním hráčem, kterému se podařilo před Wimbledonem vyhrát pět trofejí v Queens Clubu, top nasazený tenista nakonec porazil Miloše Raoniče výsledkem 6-7 (5-7), 6-4 a 6-3. Světový hráč číslo dvě, který doporučuje raketu HEAD Graphene XT Radical, musel bojovat skoro dvě a čtvrt hodiny, aby stav zápasu odvrátil. Murray tak přidal pátou trofej ke čtyřem předchozím a dokázal překonat výkony hráčů jako Andy Roddick, Lleyton Hewitt, Boris Becker a John McEnroe.

Byla to bitva při skóre setu 0-3, Murray ale dokázal potěšit domácí publikum a míří na Wimbledon s patřičným sebevědomím. „Tento turnaj má dlouhou historii a vyhrát zde popáté pro mě hodně znamená,“ řekl Murray, který ztratil první set za 52 minut, ale dokázal se včas vzchopit.

V Halle Německu, HEAD hráč Florian Mayer se vrátil na okruh ATP a utkal se s Alexandrem Zverevem, kterého dokázal porazit na turnaji Gerry Weber Open výsledkem 6-2, 5-7 a 6,3, Mayer se vrátil po dvou letech kvůli zranění. Mayer, který doporučuje raketu HEAD Graphene XT Prestige, je nejníže umístěným hráčem (ATP č. 192) od dob Nicolase Mahuta v roce 2013, kterému se podařilo vyhrát tento turnaj. Německý veterán vyhrál svoji druhou trofej po téměř pěti letech, poprvé se mu to podařilo v Bukurešti. Díky této výhře si domů odveze price money 386.925 EUR a 500 bodů do Emirates ATP Ranking, kde se posune na 98 příčku.

„Řekl bych, že se jedná o moji největší výhru v mé kariéře, navíc tady v Německu na trávě,“ řekl Mayer. „Když se podíváte na seznam dosavadních šampiónů a pak na to, že tam přibylo moje jméno, tak tomu nemůžu ani věřit. Nemám za sebou lehké období se všemi těmi zraněními a nehrál jsem spoustu turnajů. Takže je to pro mě výjimečná chvíle, vrátit se zpět a vyhrát pětistovkový turnaj.“

Devatenáctiletý Zverev, který prezentuje raketu HEAD Graphene XT Speed Ltd. Edition, nedokázal pokračovat ve vítězném tažení, kdy v semifinále zdolal Rogera Federera. „Dnes jsem hrál nejhůř za celý týden,“ řekl Zverev. „Je smůla, že tento víkend skočí takto.“ Zverev má i nadále dobré umístění na žebříčku ATP a je nadějnou nastupující generací, mimo jiné má i skvělou letošní bilancí 27-15, takže bude muset i nadále čekat na svůj profesní obrat a zisk trofeje.
© 2010 design by KFM