22.4.2012

Novak Djokovič začal antukovou sezónu úspěšně

Novak Djokovič se na turnaji ATP Masters 1000 v Monte Carlu dostal do finále.

Novak Djokovič se na turnaji ATP Masters 1000 v Monte Carlu dostal do finále. Přesto, že se mu nepodařilo prodloužit šňůru sedmi vyhraných zápasů v řadě, ve finále podlehl Rafaelu Nadalovi 6-1 a 6-3, nicméně i tak to pro Djokoviče znamená skvělý start antukové sezóny.

Po celý víkend hrál Srb (YouTek IG Speed MP) brilantně, i přes smutek ze smrti dědečka. „Co na to říct? Nikdy předtím jsem nezažil takto emočně vypjatou situaci. Jsem šťastný, že jsem se dostal do finále, i přes všechny okolnosti. Pro mě to byl skutečně těžký víkend,“ řekl Djokovič.

Na turnaji v Monte Carlu se do semifinále probojovali 3 HEAD hráči, Gilles Simon hrající s raketou YouTek IG Prestige MP, který podlehl Nadalovi a Tomáš Berdych (YouTek IG Instinct MP), který prohrál s Djokovičem.

Djokovič porazil Nadala v posledních sedmi vzájemných finálových zápasech – včetně antukových turnajů v roce 2011 v Madridu a Římě. HEAD hráč naposledy porazil Nadala v epickém šestihodinovém finále v lednu na Australian Open.

Pro světovou jedničku to bylo 45. finále na okruhu ATP s bilancí 30-15. Monte Carlo je jeden ze dvou turnajů na Masters 1000, který ještě nevyhrál, tím druhým je Cincinnati. Bilance Djokoviče pro tento rok je 24-3, vyhrál dva turnaje Australian Open a Miami.

„Omlouvám se za svůj dnešní výkon, Rafa hrál lépe a výhru si naprosto zaslouží,“ řekl Djokovič, který prohrál za 78 minut. „Jsem stále šťastný, že jsem se podruhé dostal do finále. Je to jeden z mých nejoblíbenějších turnajů, který se hraje na nejkrásnějším centrálním dvorci na světě.“ Následně dodal: „Doufám, že budu nyní mít dostatek času, abych se dál dohromady a dobil baterky.“
© 2010 design by KFM