15.3.2012

Vonn vyhrála již 16. glóbus v kariéře

Vonn byla hodně blízko magické hranici celkového počtu bodů


Vonn

Vonn byla hodně blízko magické hranici celkového počtu bodů

Sice to nebyl výsledek, který Vonn zamýšlela, neboť se snažila pokořit magickou hranici 2000 bodů, ale šesté místo Lindsey Vonn jí zajistil již 16. křišťálový globus kariéry. V závodě, který byl rozhodnut dle pořadí v jakém se jelo, Vonn v posledním Super G sezóny startovala jako sedmnáctá a musela se vypořádat s měkčím sněhem. Zpočátku to vypadalo, že Vonn vyhraje a v mezičase měla 1,22 vteřin náskok, ale pak udělala chybu a ztratila rychlost, což jí odsunulo na šestou pozici. Závod vyhrála Viktoria Rebensburg, Julia Mancuso byla druhá a Marion Rolland třetí.

Vonn tak nyní získala glóbus ze Super G již počtvrté v řadě a body z tohoto závodu jí velmi posunuly k jejímu cíli: pokořit magickou hranici 2000 bodů za sezónu, kterou nastolil v roce 2000 Hermann Maier. Vonn má nyní 1948 bodů a má šanci se předvést ještě ve dvou závodech.

„Cítila jsem, že dnes lyžuji opravdu dobře,“ řekla Vonn. „Pak jsem zrychlila o hodně více, než ostatní holky a jela jsem příliš přímo. Udělala jsem chybu a ztratila drahocenný čas… to se občas v Super G přihodí. Je to zklamání, protože jsem si vytyčila za cíl hranici 2000 bodů, ale i tak mi stále zbývají ještě dva závody, takže se budu snažit jak v Super G tak i ve slalomu. V Super G je někdy obtížné uhlídat si rychlost a udržet si stopu, ale jsem nadšená z toho, že jsem glóbus získala. Tento rok to bylo obtížné. Anna Fenninger a Jules mi dodávaly pro moji jízdu pohon.“

Závod byl zároveň ve znamená odchodu jedné z HEAD rebelek Anji Paerson. Má na kontě 19 vítězství na světovém poháru a olympijských hrách, Paerson tentokrát skončila na osmé příčce a byl to ve světovém poháru její poslední závod čtrnáctileté kariéry.

Vonn vyhrála glóbus, Anna Fenninger skončila v závodě na čtvrtém místě a v celkovém bodování sezóny je na třetím místě. „Musím se více soustředit,“ vysvětluje po závodě, který chtěla vyhrát, neboť by tak měla šanci získat glóbus.

Výsledky:

1. Viktoria Rebensburg (GER)
2. Julia Mancuso (USA)
3. Marion Rolland (FRA)
4. Anna Fenninger (AUT) HEAD
6. Lindsey Vonn (USA) HEAD – Světová šampionka
8. Anja Paerson (SWE) HEAD
11. Lizz Goergl (AUT) HEAD
17. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD

 

© 2010 design by KFM